sk | en

UNESCO

Obľúbené výlety „Vlakom za UNESCO“ pokračujú


Obľúbené výlety „Vlakom za UNESCO“ pokračujú

„Obľúbené výlety „Vlakom za UNESCO“, ktoré spájajú poznávanie Košického regiónu so železničnou nostalgiou (projekt finančne podporený Ministerstvom dopravy a výstavby SR) pokračujú aj v roku 2018. K úspešne etablovaným „Vlakom za UNESCO“ pridáva krajská organizácia Košice Región Turizmus autobusové výlety. Ponuka jednodňových výletov s názvom „Cestovateľská abeceda“ sa rozšírila v Košickom kraji. Ich cieľom je presvedčiť obyvateľov a návštevníkov kraja cestovať a spoznávať zaujímavé miesta v kraji. Najusilovnejší cestovatelia môžu navyše vyhrať záverečný výlet, ktorého cieľ je zatiaľ zahalený rúškom tajomstva.

Domáci i návštevníci majú možnosť spoznať Košický región od A po Z, pričom sa po organizačnej stránke nemusia starať o jednotlivé položky ako je doprava, vstupné alebo prevádzkové hodiny, pretože v cene lístka sú okrem prepravy zahrnuté aj vstupy alebo služby sprievodcov. To znamená, že sa ponúka kompletný produkt cestovného ruchu.
Prvý výlet Cestovateľskej abecedy sa uskutoční 3. júna 2018 a jeho trasa povedie na Gemer. Cestovatelia navštívia Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí, kaštieľ v Betliari, Ochtinskú aragonitovú jaskyňu i Rožňavu.

Trasy ďalších výletov „Cestovateľskej abecedy“ mieria na Spiš, k Morskému oku a zaujímavý bude hneď druhý výlet spojený s plavbou po rieke Bodrog až do maďarského Sárospataku, ktorý je na programe 5. júla tohto roku.

Okrem „Cestovateľskej abecedy“ sú novinkou aj výlety autobusom na dve vinárske TOP podujatia programu Terra Incognita. Prvé z nich sa konalo 19. mája 2018 pod názvom „Vôňa agátu“ v Malom Horeši. Turisti si pozreli aj ďalšie zaujímavé miesta v okolí: výstavu v kaštieli v Bieli, Soľný dom vo Veľkých Trakanoch, zrúcaninu hradu Veľký Kamenec i kaštieľ v Borši.

„Dobrou správou nie je len to, že verejnosť takto získava nové možnosti trávenia voľného času v našom kraji. Tieto výlety vnímam zároveň aj ako formu budovania pozitívneho vzťahu obyvateľov ku kraju, v ktorom žijú a ktorý v mnohých prípadoch nemajú prebádaný,“ povedal na margo výletov predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Druhé TOP podujatie sa bude konať 18. augusta 2018 pod názvom „Chlebom a vínom“. Najskôr sa uskutoční kúpanie v prvom thermalparku na Zemplínskej Šírave, potom návšteva dožinkového podujatia, návšteva Vyhliadkovej veže v Malej Tŕni a na záver sa uskutoční ochutnávka tokajských vín.

Lístky na všetky výlety si môžu záujemcovia kupovať ako obvykle, buď online alebo osobne v Regionálnom informačnom bode v Košiciach.

Linky na web:
http://kosiceregion.com/sk/trip-tips/perly-gemera-03062018?utm_source=MDVaRR%3A&utm_campaign=ccdb867620-TS+autobusove+vylety&utm_medium=email&utm_term=0_7478384206-ccdb867620-522305281

http://www.kosiceregion.com/?utm_source=MDVaRR%3A&utm_campaign=ccdb867620-TS+autobusove+vylety&utm_medium=email&utm_term=0_7478384206-ccdb867620-522305281