sk | en

UNESCO

Audrey Azoulay generálnou riaditeľkou UNESCO aj počas ďalších štyroch rokov


Audrey Azoulay generálnou riaditeľkou UNESCO aj počas ďalších štyroch rokov

V prvý deň svojho konania 9. novembra 2021, 41. Generálna konferencia rozhodla o znovuzvolení súčasnej generálnej riaditeľky UNESCO Audrey Azoulay na jej druhý štvorročný mandát. Za znovuzvolenie hlasovalo historicky najviac členských štátov UNESCO, zo 184 prítomných a hlasujúcich jej podporu vyjadrilo 155 krajín, vrátane Slovenskej republiky.

„Voľby potvrdili úspechy prvého štvorročného mandátu generálnej riaditeľky, medzi ktoré patrí posilnenie viditeľnosti UNESCO a jeho strategická transformácia. Teším sa na ďalšiu spoluprácu s generálnou riaditeľkou Audrey Azoulay, osobitne v oblasti podpory médií a ochrany novinárov, či rozvoji kultúry a ochrany kultúrneho dedičstva,“ uviedol pri tejto príležitosti minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok, ktorý je zároveň predsedom Slovenskej komisie pre UNESCO.

41. zasadnutie Generálnej konferencie UNESCO sa koná od 9. do 23. novembra 2021 a okrem Odporúčania o etike umelej inteligencie má na programe prijatie globálneho Odporúčania o otvorenej vede, ako aj novej Strednodobej stratégie UNESCO a rozpočtu na roky 2022 – 2029. Slovenskú delegáciu vedie štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Ľudovít Paulis.