sk | en

UNESCO

Medzinárodný deň žien


Medzinárodný deň žien

Ako pripomenutie si Medzinárodného dňa žien 2016, si relácia BBC "Široký uhol" pozvala slávnu novinárku a producentku Zeinab Badawi porozprávať o jej práci, jej viere a jej záväzku, priblížiť všeobecné dejíni Afriky - to, čo ona nazýva UNESCO najlepšie stráženým tajomstvom -  širokej verejnosti.

Vždy som hovorila, že všeobecné dejiny Afriky (GHA), je jeden z UNESCO najlepšie strážených tajomstiev, pretože po celé roky nedostali podporu, ktorú si zaslúžili, takže zostali schované a zahalené dodnes.

"Ďakujem UNESCO za dôveru vo mňa vloženú, robiť túto sériu šiestich dokumentov založených na GHA a za to, že môžeme zadarmo dokumenty uviesť v afrických štátnych televíznych staníc, na školách a univerzitách."

"Som v médiách posledných 25 rokov a urobila som veľa vecí, ale môžem úprimne povedať, ruku na srdce, že tento projekt je zďaleka najviac vzrušujúci, najzaujímavejší a najcennejší projekt, do akého som kedy bola zapojená."

"Je to ojedinelý projekt, pretože nikdy predtým v histórii vysielania, sme nemali systematický pohľad od praveku až po modernú éru na  africkej históriu," povedala Zeinab.  "Som presvedčená, že toto je najlepšia cesta ako zaujať mladých ľudí a najmä cielenie Afričanov. Naozaj dúfam, že po vzhliadnutí série dokumentov, budú mať veľmi jasnú predstavu o tom, aký úžasný je ich kontinent, bez ohľadu na to, z ktorej jeho časti pochádzajú."

Čítajte viac na 

http://en.unesco.org/news/zeinab-badawi-i-see-my-hyphenated-identity-advantage