sk | en

UNESCO

Registrácia do 8. ročníka populárneho programu „L´Oréal Pre ženy vo vede na Slovensku 2024“


Registrácia do 8. ročníka populárneho programu „L´Oréal Pre ženy vo vede na Slovensku 2024“

Registrácia do 8. ročníka populárneho programu „L´Oréal Pre ženy vo vede na Slovensku 2024“ je spustená! Ocenenie v hodnote 21 000 eur získajú tri výskumníčky!

Program je určený pre vedkyne vo veku do 40 rokov (vrátane) a svoje vedecké práce môžu prihlásiť na webovej stránke www.prezenyvovede.sk do 29. februára 2024.

Kritériami sú:

  • pôsobenie v oblasti environmentálnych vied, fyzikálnych vied, matematiky alebo informatiky;
  • realizácia vedeckého projektu na území Slovenska.

Tri víťazné laureátky (v kategóriách inžinierske vedy a technológie, vedy o živej prírode a fyzikálne/formálne vedy) si rozdelia finančnú odmenu 21 000 eur (7 000 eur každá), ktorá môže byť využitá vo vedeckom výskume, na profesijný rozvoj alebo na súkromné účely.

Program L´Oréal-UNESCO Pre ženy vo vede oceňuje vedkyne na Slovensku už 8 rokov. Doposiaľ bolo ocenených 16 vedkýň, ktoré si rozdelili sumu 70 000 eur. Organizuje ho spoločnosť L´Oréal na Slovensku spolu s partnermi - Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, nami a platformou Žijem vedu.

Vedkyne a výskumníčky, neváhajte a prihláste sa do tohto unikátneho projektu. Máte jedinečnú možnosť nielen zviditeľniť vašu prácu a výsledky, ale nadviazať aj množstvo nových kontaktov. V neposlednom rade budete potrebnou inšpiráciou pre mnohé mladé ženy, ktoré sa na vedeckú dráhu ešte len plánujú vydať.