sk | en

UNESCO

VIAC AKO 1400 TALENTOVANÝCH DETÍ Z RÔZNYCH KÚTOV SVETA PRILÁKALA MEDZINÁRODNÁ VÝTVARNÁ SÚŤAŽ EX LIBRIS HLOHOVEC


VIAC AKO 1400 TALENTOVANÝCH DETÍ Z RÔZNYCH KÚTOV SVETA PRILÁKALA MEDZINÁRODNÁ VÝTVARNÁ SÚŤAŽ EX LIBRIS HLOHOVEC

Tam, kde sú úsmevy detí z mnohých krajín sveta a ešte k tomu vytvárajú aj nádherné umelecké diela – tam naša komisia nemôže chýbať. 

Už niekoľko rokov sme podporovateľom krásneho projektu tvorby knižnej značky, ktorý v sebe snúbi talent, radosť, úžasnú detskú predstavivosť, tvorivosť a bohatú rôznorodosť. Navyše sa mu úspešne darí prepájať deti a pedagógov nielen z Európy, ale aj Ázie.

Porota tohtoročného 19. ročníka EX LIBRIS HLOHOVEC mala ťažkú úlohu – vybrať z 1 604 súťažných prác venovaných téme „Lesy, hory, výšiny okolo nás“ tie najoriginálnejšie. Dokopy sa do súťaže zapojilo 1 457 detí z 15 krajín sveta. Tento rok si súťaž našla po prvýkrát detských priaznivcov aj v Indii. 

Gratulujeme nielen všetkým žiačkam a žiakom, ktorí získali jednu zo 45 cien alebo 30 čestných uznaní, ale aj všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili.   

Práve takéto milé akcie plné ľudskosti robia z agendy UNESCO niečo osobité a posúvajú kultúrnu diplomaciu z galérií medzi ľudí. 

Slávnostná ceremónia udeľovania ocenení spojená s vernisážou víťazných prác bola skutočnou oslavou kreativity a nadšenia pre umeleckú tvorbu. Možno je naozaj ten najsprávnejší čas si uvedomiť, že kultúra a umenie vskutku spája – nielen ľudí, ale aj národy po celom svete bez rozdielu na ich pôvod alebo vierovyznanie.

Ohliadnite sa spolu s nami za týmto jedinečným piatkovým popoludním prostredníctvom našej fotoreportáže. 

Ex Libris Ad Personam Hlohovec a p. Helena Pekarovičová, riaditeľka súťaže - gratulujeme k výbornej organizácii podujatia a ďakujeme, že sme mohli byť jeho súčasťou.